Asus 210-1GD3-L

• , zakúpené v www.tovarkuvam.sk

• -dobrá cena tovaru
    • -vhodná na prepojenie počítača pomocou HDMI
    • -vlastne iba preto som kúpil, na to mi stačí
    • -softvér vypisuje nekompatibilitu s windowsom, ale napriek tomu pracuje zatial správne

Vhodné na prepojenie PC-TV aj na jednoduchšie hry, lepšie ako grafický chip na základnej doske

• , zakúpené v Gigastore

• Za sumu cca 22 € výborná voľba.
    • Spĺňa to, čo som od nej očakával a prečo som ju kupoval
    • Pribalené softwarové CD s potrebnými ovládačmi je nefunkčné, ale karta sa dá v pohode nainštalovať cez internet.

Cena bola to hlavné kritérium pri rozhodovaní o kúpe.

Rozhranie

• Frekvencia RAMDAC: 400 MHz
  • Taktovacia frekvencia grafického procesoru: 589 MHz
  • Taktovacia frekvencia pamätí: 600 MHz
  • Taktovacia frekvencia (efektívna): 1200 MHz
  • Maximálne rozlíšenie: 2560 x 1600 pikselov (obrazových bodov)
  • Typ konektora zbernice: PCI-E 16x
  • Výška: 4.8 palcov
  • Hĺbka: 6.8 palcov
  • Viac informácií: ASUS SK [LINK]

• tichá
    • nevyžaduje extra napájanie zo zdroja
    • podpora Win XP, Vista, 7, 8, 8.1, Linux, Solaris, FreeBSD - všetky 32bit&64bit, Windows Server 2003 64bit, MacOS X
    • zatiaľ nezistené

Na mojom systéme z roku 2006 (základná doska ASUS P5LD2, P4 3 GHz, 1 GB RAM) sa mi pokazila grafická karta s pasívnym chladením, preto som hľadal takú, ktorá by ju mohla nahradiť. Keďže PC na hry nevyužívam, kritériá výberu boli: aktívne chladenie, zbernica PCI Express a ovládače pod Win XP 32 bit. Dostupnosť ovládačov som si ešte pred kúpou overil na stránke NVIDIA (na cenné odporúčanie pracovníka Shark Aupark), výrobca podporuje takmer úplne všetky súčasné systémy, môžete ich nájsť na stránke:

Výrobca na sprievodnom CD ovládače pod Win XP neprikladá, dajú sa však stiahnuť (pre 32bit) priamo tu:

Aby sa ovládače boli ochotné nainštalovať na staršom sytéme, karta pre XP vyžaduje Service Pack 3 a .NET Framework 4

Na krabici výrobku výrobca odporúča pre optimálny beh systému 2GB RAM. Kartu prevádzkujem na 1 GB RAM bez viditeľných problémov.

Spokojnosť.

• -dobrá cena tovaru
    • -vhodná na prepojenie počítača pomocou HDMI
    • -vlastne iba preto som kúpil, na to mi stačí

• , zakúpené v Gigastore

• Za sumu cca 22 € výborná voľba.
    • Spĺňa to, čo som od nej očakával a prečo som ju kupoval

Cena bola to hlavné kritérium pri rozhodovaní o kúpe.