Recenzie Gainward GeForce GTX 1060 6GB DDR5, 426018336-3712

koso

koso

Pridané: 9. decembra 2017

• karta funguje ako ma
  • Gainward tuto kartu vyraba v dvoch roznych prevedeniach to lacnejsie ma mensi chladic a nechladene pamete ..bohuzial predajcovia nerozlisuju medzi nimi a kludne sa vam moze stat ze dostanete horsi model ako ma v skutocnosti predajca vyobrazeny v eshope ......
  • Kto nema citlive usi alebo ma abosolutne tiche PC (moj pripad PC v max zatazi do 12 Db aj to od zdroja) tak ani nepostrehne piskajuce cievky co i len v mierenej zatazi (staci otvoreny web ) inak je karta celkovo ticha az pokial nezacnu ventilatory bezat nad 75% co sa stava v ojedinelych pripadoch alebo pri zle vetranej bedni

celkovo karta posobi lacnym dojmom lahucka vsade plast absentuje backplate .... svoju kartu som vratil koli piskajucim cievkam isiel som radsej do gigabajtu ich karty su absolutne tiche a bezproblemove

Echo

• bez záťaže spotreba 6W a nulová hlučnosť
  • v záťaži tichá
  • 1x 6 PIN napájanie
  • podpora najnovších technológií
  • výrobná cena plus náklady vs. predajná cena
  • DVI výstup považovaný za primárny

Výkonovo postačujúca karta, ak máte klasický 60 Hz monitor tak Vám takmer všetky hry pôjdu na maximálnych detailoch pri 60 a viac FPS mnohé hry aj nad 100 FPS.

Tichá a chladná karta. Ak FPS locknete na 60 FPS/Hz tak sa karta fláka a GPU ide na 30-60% čo má priaznivý vplyv na spotrebu, teploty aj hlučnosť. i5 na 4,4 GHz občas nestačí tejto karte, takže kto pokukuje po 1070/1080 minimum je 4 jadrová i7. Pri 1060-ke by som slabší CPU ako i5 na 3,5 GHz nedával.

Príslušenstvo nie je žiadne, takže nečakajte ani redukcie 6 PINu ani video výstupov. Na výber máte DVI-D (bez analógu), HDMI 2.0 a DisplayPort

Ak PC štartuje (nie zo spánku) tak signál ide primárne do DVI výstupu čo je zbytočné a trochu aj otravné ak primárny monitor máte na DisplayPorte na ten sa to automaticky prepne až pri Login obrazovke OS resp. desktope.

Za mínus považujem cenu karty. Použitými súčiastkami, výzorom a aj menším čipom spolu s o 2 GB menej video RAM v porovnaní s RX 480 8 GB od AMD je táto karta zjavne lacnejšia na výrobu ako uvedená AMD karta. Ak by sa všetky GTX 1060 predávali v cene Asus alebo MSI variantov určite uprednostním RX 480 8 GB. Vzhľadom na cenu 270 € táto konkrétna verzia od Gainward dokáže smelo konkurovať AMD RX 480 8GB. Prevádzkové vlastnosti sú veľmi dobré a spotreba je o desiatky wattov nižšia v porovnaní s RX 480.

Kúpu napriek tomu neľutujem hoci cena je nafúknutá