Recenzie MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G

• Všetky (1)
Tikytak
Tikytak

Pridané: 19. novembra 2018

(Upravené 4. decembra 2018)

• Tichá bez záťaže
  • Pomer cena/výkon
  • ideálna voľba pre 2k
  • Obrovská spotreba v záťaži
  • Rozmery a váha (3sloty) 1,5kg (nutná podpera)
  • Šialené ceny
  • Nízky výkon v 4k
  • V max záťaži prehluší vysávač 2700rpm (stále však tichšia ako Asus)

Veľkou nevýhodou tejto karty su jej rozmery 31 x 15,5 x 5 cm ak to porovnám napr. s Gigabyte Gaming kde si karta poradi hravo s 2mi slotmi. Ďalej spotreba. Oproti mojej staručkej 1060 gaming x je viac než o 110w žravejšia v záťaži a o 100 percent bez záťaže, čo je už fakt veľa. Hlučnosť je taktiež v záťaži vyššia aj keď má abnormálny chladič a nové chladenie. Spôsobujú to vyššie nastavené otáčky vetrákov v záťaži. Ďalej váha, je nutná opora karty, vzhľladom na to že je fakt obrovská a hlavne široká. 1,5 kg to je fakt dosť. Bez opory je to riziko. vyriešené lepiacov tyčinkou do pištole. Inak opora karty je pribalena, ale je bohužiaľ neprakticka, bráni prístupu vzduchu z bočnice ku karte. Karta bráni prístupu vzduchu (berie všetko pre seba) zo spodu k procesoru a pamatiam, celkovo sa zvýšila o dosť hlučnosť celej zostavy vzhľadom na vyššie teploty. ale len na max zátaž v 4k v najnovších hrách a max.nastavení. inak je tichučká.Karta vyfukuje vzduch do strán z masívneho chladiča, ohrieva dosku a bráni správnemu prúdeniu vzduchu. jednoducho povedané karta je len pre xxxl skrinky, ja mám zrejme len bežnú CM haf x skrinku, kde je pri tejto karte fakt primálo miesta, bohužiaľ sa karta vošla len s malinkou rezervou a o kábloch ani nehovoriac. Pri kúpe treba zhodnotiť práve tieto faktory ktoré som spomenul.
Túto kartu doporučujem len pre Maxi BIG Case. výkon karty je ale oproti 1060tke dosť poznať no na 4k nepostačuje ale aj tak som s kartou relatívne spokojny len nebyť tej ceny, rozmerov a výkonu v 4k. gtx 1060gaming x bola bezproblémová tichučká, jednoducho zlatá karta. zdá sa že nateraz by bola lepšiou voľbou gtx 1080ti. Ešte chcem dodať, že lepšiou voľbou by bola Gigabyte AORUS ktora ma 3x DP a 3x HDMI.