Recenzie Sapphire Radeon RX 460 NITRO 4GB DDR5, 11257-02-20G

Overený zákazník Comp4U.sk

tomasxxxx

Pridané: 15. januára 2017

Zakúpený v Comp4U.sk

• Nizka cena(je to lowend grafika).
  • Je vykonnejsia ako moj uz umierajuci Radeon HD 6850.
  • Nizka/nulova hlucnost bez zataze(bezi pasivne az kym nedosiahne zhruba 55°C, potom na chvilu zapne chladenie a ked sa ochladi(45°C) znova ide pasivne)
  • Nizka hlucnost v zatazi(oproti hd6850)
  • Je tu moznost jednoducho vybrat ventilatory a ocistit chladenie.
  • Modre diody osvetluju logo NITRO z druhej strany.
  • Nizka spotreba(okolo 75W)
  • Moznost pretaktovania
  • Bezi mi aj na mojej starej doske M5A88V-EVO s PCI-e V2.0
  • Bez zataze prepina na nizsiu verziu PCI-e(1.1) a tym setri energiu
  • Ma podporu Direct X12 a Vulkan.
  • Ma podporu pre hardverovu akceleraciu novych kodekov a to pre kodovanie tak aj pre dekodovanie(napriklad pri streamovani ci len ukladani hranej hry)
  • BIOS sa mi vykresluje pomalsie, ale inak funguje
  • V Biose a pri prevadzke bez ovladaca(aj pocas startu kym nenabehne windows) je hlucna(otacky na 59%)
  • Neda sa prevadzkovat bez 6pinoveho PCI-e konektora.
  • Nemusi fungovat bez aktualizacie biosu(neplati pre mna, u mna funguje normalne) a bez nej moze ist bios bez obrazu(cierna obrazovka)
  • Diody sa nedaju vypnut a kto vie ako dlho dokazu sietit kym sa nevysvietia.

S grafikou som spokojny, Teploty v klude aj zatazi mam nizsie ako na mojej starej grafike(Radeon HD 6850). Hlucnost je tiez vyborna. Osvetlenie loga je pekne ale u mna zbytocne, kedze nemam priehladnu bocnicu. Navyse sa neda vypnut. Ventilatory sa daju vybrat, a ocistit sa da aj pasiv. Grafiku je mozne pretaktovat(neskusal som). Poniektori mozu mat problem rozbehnut grafiku v biose(cierna obrazovka, tam moze pomoct novsi bios), ja som ten problem ale nemal a u mna funguje skoro normalne. Bez napajacieho konektora nefunguje.

Na mojej doske M5A88V-EVO a s CPU Phenom II X4 955 na 3,2GHz ide oproti Radeonu HD 6850 takto:

DIRT 3 complete: priemer 113,21fps(stara 81,22fps)
Metro 3033: priemer 65,48fps(stara 44fps)
metro LL: priemer 53,88fps(stara 28fps)
Gta 4: priemer 62,03fps(stara 62,77fps)
hitman absolution: priemer 49,60fps(stara 45,63fps)
sleeping dogs: priemer 96,4fps(stara 59,2fps)
mafia 2: priemer 93,5(stara 56,8fps)

Mam tiez 12GB RAM a po pretaktovani CPU vykon este trochu stupa vo vecsine hier(na 3.9GHz) o 5 az 10 FPS s vynimkou GTA 4 kde vykon sa nezmenil vobec. Dalsi vykon sa teoreticky da ziskat este aj pretaktovanim grafickej karty(to som ale neskusal).

Grafika ide vyborne aj napriek tomu ze mam len PCI-e V2.0 a funguje presne podla mojich poziadavok.

www.gamesite.sk

Pridané: 10. decembra 2016

Sapphire Radeon RX460/470 Nitro+ OC - Recenzia

Investovaním do RX460-ky ušetríte okolo 100€. Získate tak najzákladnejšiu hernú grafickú kartu, ktorá zvládne bez problému DX12 hry na rozlíšení 1080p, samozrejme, s určitými kompromismi. Vynikajúco poslúži napríklad na hranie hier CS:GO, League of Legends či Doty II. Grafická karta navyše poskytuje skvelú možnosť upgradu starších zostáv.

Celá recenzia na www.gamesite.sk
Overený zákazník Comp4U.sk